Ми працюємо
на захисті довкілля

phone
  • UA
  • RU
  • EN

DSL 2010

НОВИНИ

Будь в курсі останніх подій

util img

5 найважливіших напрямків в галузі утилізації промислових відходів

Утилізація промислових відходів є однією з головних проблем в Україні, так як вимагає істотних інвестицій, сучасного обладнання, підготовлених кадрів і гранично відповідального підходу. Дана галузь не стоїть на місці, знешкодження і ліквідація небезпечних для навколишнього середовища і людини відходів здійснюється і в основному силами комерційних організацій.
Крім п’яти класів небезпеки існує величезна кількість напрямків в галузі утилізації промислових відходів, серед яких виділяють 5 найбільш основних:
Утилізація відходів виробництв
Утилізація хімічних відходів
Утилізація полімерної продукції
Утилізація відходів складських господарств
Утилізація жиру від жироуловителей
У даній статті ми обговоримо необхідність і способи утилізації саме цих видів небезпечних відходів, так як на їх частку припадає найбільший обсяг шкідливих забруднень, які можуть стати причиною екологічної катастрофи.
Що таке відходи виробництв?
Під відходами виробництва мають на увазі матеріальні ресурси, які втратили свої цінні якості, а також це побічна продукція, що утворилася в процесі комплексної переробки первинної та вторинної сировини (при цьому їх отримання не було основною метою організації). Така продукція може використовуватися в якості вторинної сировини.
До виробничих відходів відносять:
Макулатуру – папір, картон, текстиль
Склотару – пляшки, банки
Металобрухт – з чорного, кольорового або дорогоцінного металу
Хімікати – луги, кислоти, органічні рідини
Нафтопродукти – мастильний матеріал, асфальт, бітум, смоли і т.д.
Електроніку – дроти, мікросхеми, плати, деталі електромоторів, акумулятори, блоки управління, ртутні лампи
Пластмасу – ПВХ, ПЕТ, ПВД і ПНД
Гуму – скати, камери, конвеєрні стрічки
Біологічні відходи – жири, харчові рештки, асенізацію
Деревину – стружку, тирсу, гілки, листя
Будівельні відходи – бетон, арматуру, цегла
«Сміття» такого роду може використовуватися вдруге, приносячи вигоду, при цьому утилізація відходів виробництв покращує екологічну ситуацію і якість життя населення.
У ситуації, коли утилізація виробничих відходів, має на увазі отримання вторинної сировини, процес поділяється на кілька етапів:
Первинний – немає обробки хімічними засобами, утилізація не потрібно, матеріали використовуються для с / г господарства.
Вторинний – всі матеріали втратили свої первісні корисні якості і проходять глибоку переробку.
Змішаний – відходи виробництва з першого і другого типів незалежно від кількості, з можливою зміною складу.
Як ви бачите, одне з основних напрямків є узагальнене поняття, сукупність утилізаційних процесів щодо будь-яких відходів виробництв. Наступні чотири відносяться до утилізації конкретних речовин. Про це піде мова далі.
Основне поняття про хімічні відходи і підготовка до утилізації
Хімічні відходи виробництв є одними з найбільш небезпечних і вимагають професійного підходу. Для утилізації такого роду необхідно дотримуватися деяких правил: спеціальна упаковка і підготовлене місце для тимчасового зберігання до моменту утилізації.
Хімічні відходи представлені:
лабораторними відходами
всілякими хімікаліями
Кислотами, лугами та іншими
Пестицидами і отрутами від с / г комплексів
галогенними відходами
Піроматеріаламі
Ароматизаторами, косметикою, побутовою хімією і т.д.
Необхідність утилізації полімерної продукції
Полімерна продукція дуже міцно влаштувалася практично у всіх сферах життєдіяльності людини. Але незважаючи на всі позитивні властивості полімерів, виробники так і не придумали способу їх біологічного розкладання після експлуатації. Тому проблема утилізації полімерних відходів коштує дуже гостро. Полімерні матеріали поділяються на:
Термопластичні – підлягають повторній плавці і виготовлення нових виробів; сюди відносять відходи з ПВД, ПНД, ПЕТ, ПВХ, поліпропілену, полістиролу.
Термореактивні – не підлягають вторинній плавці, годяться тільки для переробки; представлені поліуретаном, епоксидними смолами, фенольними смолами.
Утилізація відходів складських господарств
Відходи складських господарств представлені відходами всіх 5 класів небезпеки, а також відходами інженерного обслуговування каналізації. Залежно від напрямку діяльності підприємства, магазину, організації будуть і відповідні відходи. Найчастіше це пакувальні матеріали, неліквідні товари, бракована або продукція з вичерпаним терміном придатності. І всі ці матеріали підлягають утилізації.
Утилізація жиру від жироуловителей
Жири, які накопичуються в жироуловлювачах пунктів громадського харчування, їдальнях, кафе і ресторанів, також становлять небезпеку для навколишнього середовища в разі їх вільного викиду. Тому утилізація таких відходів – це не тільки дотримання законодавчих норм, але і внесок у збереження екологічного балансу.
Хто в Україні займається утилізацією відходів виробництв?
За всіма напрямками в контексті утилізації виробничих відходів, в тому числі і хімічних, і полімерних, і складських, і жирів від жироуловителей, ви можете звернутися в ТОВ «DSL-2010». Сучасні технології, вигідні умови співпраці і робота відповідно до законодавства України, – гарантуються!